hva med å lage fotokonkurranse?

dette tar 2-3 samlinger/ tema for en weekend å gjennomføre, og mulig litt tid imellom.

dette er et fint verktøy for å få ungdommene til å utrykke sine egne tanker rundt bestemte temaer, la dem få utfolde seg kreativt, komme seg opp av kirkebenken og tenke selv.

Samling 1: 

tips til temaer:

dette er en ypperlig mulighet til å sette et tema for andakter senere, samtaler eller en god mulighet til å få dem til å forklare hva de mente med bildet og hva elementene i bildene symboliserer osv.

Samling 2

gi dem en halvtime på hver oppgave for å ta bildene

bruk resten av tiden til å redigere, sørg for å ha noen datamaskiner og kameraer ekstra med, om noen ikke har, så kan de få låne.

om du har noen frimodige ungdommer som er klar til å dele noen bilder allerede denne kvelden, så la det få være andakten/ ta èn av oppgavene som tema for andakten.

samle inn ett bilde fra hvert tema fra hver detaker.

samling 3

utkåringen av vinnerbilder

utfordre noen til å "dele sitt bilde"- dette kan være en god måte å formidle for mange og det er personlige utrykk.

forbered gjerne samtaletemaer i forhold til bildene/ lag en andakt ut av et av bildene. 

her setter bare fantasien grenser!

dette er noen av resultatene fra T3-weekly i Namsos:

åndens frukt- kjærlighet.personlig bibelvers